poniedziałek, 21 marca 2016

Odkrywka "Turów"

  Zebrany nadkład od strony wsi Białopole, słoneczny dzień. Ostatnie chwile astronomicznej zimy.  Niecka kopalni wypełniona mgłą daje wrażenie płaskiego terenu. W oddali Elektrownia "Turów" z niewielką chmurką kondensacyjną nad kominem. Chmurka ta jest wynikiem uruchomionej niedawno instalacji mokrego odsiarczania spalin, przez co spaliny te mają niższą temperaturę i zwiększoną wilgotność, co też ma swoje odbicie w efektach wizualnych.

  Zestaw wybiera ostatnie metry z tego poziomu, przedpole szerokości 3-4 kilometrów ciągnie się od Opolna aż do drogi Bogatynia-Sieniawka, na wysokości Białopola/Kopaczowa.

  Patrząc na wprost widzimy na horyzoncie niemieckie Zittau, nieco bardziej na prawo widać jasne hale fabryczne strefy przemysłowej Weinau II (D). Pracuje tam sporo Polaków, chwalą sobie warunki. Zwłaszcza płacowe.

Kopaczów/Białopole, marzec 2016


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.