piątek, 4 marca 2016

Poranne mgły

    Obrazek właściwy raczej dla wczesnej jesieni, niż późnej zimy/przedwiośnia. I nie chodzi tu o koparkę - bo ta od pór roku jest niezależna. Chodzi o zalegającą nad odkrywką mgłę.  Zjawisko jakie tu wystąpiło, co wspomniałem, charakterystyczne jest dla pory zupełnie innej niż ta dzisiejsza, ale że przez cały tego- i zeszłoroczny jesienno-zimowy okres w stosunku do pogody najczęściej używanym określeniem było "wariacka" /lub też tego określenia dosadniejsze warianty/, to wystąpienie tychże na samym początku marca nie wprawia w osłupienie. Ten atmosferyczny układ na jaki czekam od lat, daje na sfotografowanie od kilku do kilkunastu minut, w tym czasie kilkanaście razy udało mi się dotrzeć na interesujące mnie miejsca w odpowiednim czasie, kilka razy trafiłem w warunki jakie mi najbardziej odpowiadały. Zrobiłem kilkanaście zdjęć, kilka z nich spełnia moje oczekiwania. Ale akurat tych nie publikuję w internecie. Pokazuję te zbliżone.

Odkrywka "Turów", Bogatynia marzec 2016

8 komentarzy:

 1. Masz dużo dobrych zdjęć ale to jest trzecim, no może czwartym, które otwiera mi gębę ...z wrażenia oczywiście ;)
  Pozdrawiam.
  P.S. Ledwo przeszłam weryfikację przy dodawaniu wpisu, bo się na kulinariach nie znam i popcornu nie rozpoznaję... A sałatkę dwa razy poprawiałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie dobre to te, które mi samemu się podobają po roku-dwóch-trzech. I takich kilka mam :)
   O co chodzi z tą weryfikacją ? Już któryś raz spotykam się z informacją o utrudnionym komentowaniu przez tę weryfikację, specjalnie sam wylogowałem się i skomentowałem na próbę jako anonimowy. Musiałem tylko kliknąć że nie jestem robotem. A to jest proste :)

   Usuń
  2. ...a po kliknięciu, że nie jestem robotem poproszono mnie o wskazanie kukurydzy prażonej wśród 9? obrazków a po nieudanej próbie dano mi jeszcze jedną szansę i zaserwowano sałatki: z 9 rozpoznałam 2 a miało być 3 /no może i te warzywa z owocami w całości też były sałatką... głowy nie dam - za trzecim razem sukces! Widocznie przezklawiaturowo system wyczuwał mój "automatyzm", jakiś brak życia... ;) Takie tam przedwiośnie emocjonalne :)

   Usuń
  3. Ja tu o opcji "Anonimowy", a Ty zapewne wybrałaś "nazwa/url". Jakimś tam wyjściem może być założenie konta na bloggerze :)

   Usuń
  4. tak było, z nazwy pisałam. Wolę nie - obecnie jestem szczęśliwą nieposiadaczką żadnego konta tym podobnego ...i niech tak zostanie :) Nie zmienia to faktu, że forma weryfikacji zniechęca do dyskusji, z telefonu w ogóle nie poszło /nakładają się różne rzeczy/, więc pozostaje czytanie i oglądanie :)

   Usuń
 2. Świetne zdjęcie. Wygląda trochę jak z innej planety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki miałem też zamysł. To działanie z premedytacją :)

   Usuń
 3. Świetne! Wygląda jak zdjęcie z innej planety

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.