środa, 20 kwietnia 2016

Kapliczka, Wyszków

  Odchodząca w niepamięć kapliczka przydrożna w Wyszkowie. Wraz ze zmianą pokoleniową, i będącą jej skutkiem /bądź też przyczyną/ zmianą społecznej świadomości inicjują się przemiany w sferze struktury tkanki społecznej zamieszkującej te do niedawna uchodzące za nieatrakcyjne do zamieszkania tereny.
  Ci, którzy jeszcze stosunkowo niedawno opuszczali te wiejskie tereny, dziś chętnie w te tereny wracają z przyczyn odwrotnych do tych, z jakich to tereny te chętnie opuszczali wtedy. Wobec tego zaczynają organizować przestrzeń wokół siebie zgodnie ze świadomością pokolenia następnego, jako nowi, młodsi gospodarze. Dlatego więc kapliczka widoczna tu, na zdjęciu, będzie wyremontowana, i zapewne wystrój i sposób jej urządzenia odpowiednio do postępujących zmian się dostosuje.

  O czym oczywiście dowiedziałem się dzięki społecznościowemu portalowi, na którym to grupa owa swoje działania prezentuje. Bez wychodzenia z domu... :)

2 komentarze:

  1. Przemija postać tego świata. Kapliczki to niemy i ostatni świadek przeszłości.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nieubłaganie przemija. Ale są sposoby na zapis stanu rzeczywistości. :)

      Usuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.