środa, 30 kwietnia 2014

Dwa światy.

 Na oko - dwie butelki. Dwa piwa w nich. Dwa "browary" obok siebie. Dwa światy obok siebie...  Bogaty i raczej biedny świat, pragmatyczny i racjonalny kontra sezonowy i przypadkowy. Dwa systemy myślowe, dwa pomysły na drugie życie butelki.

 Butelka brązowa trafia tam, skąd przybyła. Do ponownego napełnienia.
 Butelka zielona trafi do stłuczek, przed nią proces wytwórczy kolejnej sztuki do napełnienia.
Piwa ogólnie niezłe. Berliner Kindl i Łomża Eksport. Butelkowane.

 


7 komentarzy:

 1. Nawet jak Niemiec jej nie odda to wrzuci do pojemnika na odpowiedni kolor szkła... My byśmy zwariowali od tych możliwości segregowania śmieci ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, ze mozna oddawac butelki i sa one ponownie uzywane. Nie podoba mi sie takie wyrzucanie na stluczke. Ale z drugiej strony z puszki smakuje inaczej...

   Usuń
  2. Niemiec odda, bo zapłacił kaucję, zresztą oni mają zakodowane - jak można wyrzucać byle gdzie ?!
   Też mnie to mierzi, takie tłuczenie i wytapianie od nowa. W Niemczech i Czechach jest kilka typów butelek i one krążą w obiegu.

   Usuń
 2. Rzadko pijam piwo, ale Łomża jest mi znana. Lokalny browar i dobry smak. Nic tych smaków zuniwersalizowanych przez duże kompanie piwowarskie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię wypić piwko, ale takie poza nurtem wielkoprzemysłowym. Jakieś lokalne smaczki w limitowanych wydaniach. Łomża jak najbardziej "daje radę" :)

   Usuń
 3. obce mi swiaty dwa:) bardziej bliższy świat winowy :) ale butelczyny słusznego koloru:) za to podoba mi się reklama zubra i kalsberg, czy jakoś tak?.... trochę pod prąd bo Belgia własnie piwem stoi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W świecie piwnym większy ruch - przynajmniej tu u nas, i na przykładzie butelczyn widać, gdzie granica tych światów idzie :)

   Usuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.