wtorek, 29 kwietnia 2014

Kanonizacja.

 Główną arterią, jak za dawnych lat. Pospolite ruszenie. W przeciwną stronę niż kiedyś, ale z podobną atencją. "Przestańcie mi klaskać, zacznijcie mnie słuchać !" nie było głównym mottem obchodów kanonizacji Jana Pawła II w Bogatyni...Struktury publiczne, struktury stowarzyszone. Kluby i towarzystwa w hołdzie. Brakowało tylko drzemiących na stadionie Monster Trucków.

 Wasze powołania i zawody są różne. Musicie dobrze rozważyć, w jakim stosunku - na każdej z tych dróg - pozostaje "bardziej być" do "więcej mieć". Ale nigdy samo "więcej mieć" nie może zwyciężyć. Bo wtedy człowiek może przegrać rzecz najcenniejszą: swoje człowieczeństwo, swoje sumienie, swoją godność. To wszystko, co stanowi też perspektywę "życia wiecznego". (...)










Miejskie psy na uwięzi w ten dzień. Poza Monster Truckami brakowało jeszcze ich w tym korowodzie.

3 komentarze:

  1. Rzadko czytam polskie news w internecie i nie miałam pojęcia a tu mnie nagle uderzyły czerwone nagłówki........brrr no comment.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie śledziłem kanonizacji, ale każda forma manifestowania w demokracji jest właściwa, także taka, jak na zdjęciach. Szczerze mówiąc wola tę, niż jakieś manify i inne krzykliwe imprezy spod znaku lewactwa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja podobnie jak Caddi, tez wole te... "Przestańcie mi klaskać, zacznijcie mnie słuchać !" - sedno sprawy ujęte w jednym zdaniu :)

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.