niedziela, 30 kwietnia 2017

Majówka


 Wyjątkowo zimny maj - ciśnie się do głowy szlagier sprzed lat. Wszystko by grało, oprócz tego, że o maju tegorocznym nic powiedzieć się nie da. Raz, że maj się jeszcze nie zaczął, dwa - że majówka zaczyna się w kwietniu.

  Najważniejsze, że nie pada. Wieje zimnem. Z ust leci para. Wierzymy w to, że w wiejącym powietrzu nie ma żadnego pyłu, jakby to co dolatuje oczyszczone zostało przez morską bryzę. Wzrok odpoczywa od patrzenia w dal, a głowa od codzienności. Podobno ważą się losy świata, ludzkości, może nawet planety. Może to strachy na lachy, może próba sił, może kolejny zakręt w jaki wchodzimy ?

  Nasza bytność we Wszechświecie wobec całej jego historii to coś krótszego od pstryknięcia palcami, tak mówią, piszą. Morze szumi, wiatr wieje. Z nami, czy bez nas...


Niechorze - Pobierowo 2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.