piątek, 22 stycznia 2016

Willa

Pinhole 0.3mm, Ilford Multigrade RC
   Willa w Opolnie - Zdroju, aparat otworkowy - puszka, otworek 0.3mm, papier Ilford RC

 Piękna willa w zanikającej z powodu rozwijającej się odkrywki "Turów" wsi Opolno - Zdrój, niegdysiejsze uzdrowisko Bad Oppelsdorf. Dom wysiedlony i przeznaczony do wyburzenia. W momencie gdy piszę te słowa jeszcze stoi. Splądrowany i ogołocony przez złomiarzy ze wszystkiego co dzwoni i brzęczy, czeka na decydujące natarcie buldożera. Budynek ten ma w sobie pewien magnetyzm, który to przyciągał mnie wielokrotnie o różnych porach dnia, by oglądać jak komponuje się we właściwych dla tych pór warunkach oświetlenia. Tajemnicza aura jaka wyzierała z tych kompozycji sprawiła, że jako pierwszy do sfotografowania tegoż budynku zastosowałem aparat otworkowy walcowy, który dzięki zniekształceniu perspektywy nada mu odpowiedniego klimatu. Pierwsza próba to aparat walcowy w układzie pionowym, druga to aparat anamorficzny - i tu prób było kilka, z uwagi na nieprzewidywalność tego rozwiązania - zwłaszcza ustalenia optymalnej pozycji, kąta ułożenia i wysokości. Poprzestałem na kadrze najbardziej mnie satysfakcjonującym, co wcale nie znaczy że idealnym :)

Pinhole 0.3mm, Ilford Multigrade RC
 Opolno - Zdrój,  18-19 styczeń 2016

4 komentarze:

 1. Na tym drugim zdjęciu wygląda jak jakiś dom strachów z kiepskiego horroru :-) Fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Forma z treścią spotkała się w dobrym punkcie :)

   Usuń
 2. Ciekawy sposób fotografowania. Chyba zbyt "ekstremalny" dla mnie, chociaż może kiedyś spróbuję. Tobie wyszło świetnie, bardzo ciekawy efekt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy sposób wyrazu, wydaje się trudny i skomplikowany, ale tylko na początku. Efekty za to są fajne, jak widać :)

   Usuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.