środa, 16 września 2015

Czy może nam pan zrobić zdjęcie ?

"Selfie", Przystanek Woodstock 2015, Coolpix L26
  "Kiedyś" się płaciło, i nie trzeba było fotografa o wykonanie portretu/pamiątki specjalnie prosić.Później można było poprosić kogoś w pobliżu, ale musiał się na tym cokolwiek znać, sprzęt nie był aż tak prosty. Jeszcze później aparaty dostały samowyzwalacze, co w połączeniu ze statywem pozwalało obyć się bez niczyjej pomocy. Kolejnym krokiem były aparaty małe, kompaktowe, automatyczne, do takich aparatów nie zabierało się statywu bo zestaw stawał się komiczny w połączeniu małpka+stojak. Więc można było poprosić kogoś, by popatrzył tu i wcisnął tu. I tak się działo. Jeszcze później nadeszła era elektroniczna i chyba równolegle z nią ta, w której przestaliśmy sobie ufać. Więc nie proszono nikogo o zdjęcie, statywu nie używało się z powodów wymienionych wcześniej. Więc zdjęcia zawsze były bez jednego z członków grupy. Albo było ich dwa, raz bez jednego, raz bez drugiego. Kolejnym etapem był telefon z aparatem, po nim zaś telefon z dwoma aparatami - jednym z przodu, drugim z tyłu. I tym z przodu można sobie zrobić zdjęcie obserwując kadr w głównym wyświetlaczu. Ograniczało wtedy pole widzenia przedniej soczewki, długość ramienia pozwalała objąć jedną-dwie osoby.

 I wtedy nadszedł "selfie - stick". Nikogo już nie trzeba prosić. Pole widzenia stało się wystarczająco szerokie. Można samemu i dla siebie samego. Znak czasów.

Dziękuję sympatycznej ekipie za pozowanie do tego zdjęcia. :)

2 komentarze:

  1. moja Druga Połowa zakupiła. Okazało się że jest niekompatybilny ze zwykłymi "śmiertelnymi" telefonami. Po wyciągnięciu kijka mogę sobie na odległość przybliżyć i oddalić...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To może samowyzwalacz niech włączy. Ujmie to kijkowi nieco właściwości, jednocześnie uratuje resztkę jego "godności"... 😉

      Usuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.