piątek, 7 sierpnia 2015

Kurtyna bogatyńska

  W Bogatyni stanęła pierwsza w powojennej historii miasta wodna kurtyna. Pierwsze od kilkudziesięciu lat przedsięwzięcie mające przynieść ulgę mieszkańcom w tych upalnych dniach, tygodniach.
  W czasach przedwojennych, w niemalże każdej okolicznej miejscowości znajdował się kąpielowy basen, w niektórych więcej niż jeden. Bogatynia miała dwa. Powojenna historia to historia upadku kąpielowej infrastruktury zastanej po Niemcach, lata 60 to budowa miejsca rekreacji "Zalew" wraz z kąpieliskiem, które to od lat 80 zaczęło popadać w ruinę. Kolejne lata to zupełny zastój w "wodnych sytuacjach", nie licząc glinianek użytkowanych samowolnie jako kąpielisko, i przydomowych basenów. Aż do roku 2015 nie podejmowano działań mających dać możliwość zamoczenia ciała w wielkim upale. Aż do przedwczoraj, przedwczoraj stanęła pierwsza w historii Bogatyni kurtyna wodna...

2 komentarze:

 1. Szczęściarze :)
  W Sulikowie to można pomarzyć, a w elektrowni to już ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tłumów nie ma przy kurtynie, czyli nie taka ona wymarzona ;)

   Usuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.