poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Trumna z pierwszej strony

   W pocztowym okienku, do sięgających po wiszący na plastikowej sprężynce długopis /służący do kwitowania podpisem nadań i odebrań/, szczerzy swą gębę podła gazeta. W podłej gazecie, na podłym papierze raczej podłej jakości zdjęcie. Podła jakość zdjęcia wynika z niekomfortowych warunków w jakich zostało ono wykonane, dyskomfort sytuacji wziął się z niestosowności /mimo wszystko/ zrobienia zdjęcia w tym czasie i miejscu, i dla tego akurat celu. Czyli komórką, spod płaszcza. Na zdjęciu owym widoczna jest stojąca na jakimś podwyższeniu, stojaku - trumna. Dopisek pomagający zidentyfikować obraz mówi "w tej trumnie zostanie pochowany Jan Kulczyk".
 Obok zdjęcie przedstawiające wspomnianego /za życia/.

  Sięgający po długopis petenci siłą rzeczy muszą na ów tytuł spojrzeć, gdy łapią za bujający się na sprężynce długopis, składając się do złożenia podpisu na stosownym blankiecie spotykają się ze wzrokiem nieżyjącego miliardera, ześlizgują się zaraz swoim spojrzeniem z linii jego wydrukowanych oczu wprost na podłej jakości zdjęcie przedstawiające trumnę.

  Podpisujący blankiecik petenci widzą jak jest. Trumna nie jest od innych ani dłuższa, ani krótsza. Nie jest też wyższa, ani szersza, nie jest bajerancka czy też  jakaś szczególnie rzucająca się w oczy.
Zwykła trumna. Wygląda na bardziej zwykłą od tych, do jakich wkłada się tych ze średniej krajowej. Za niespełna 2 złote można doczytać i dooglądać więcej szczegółów trumny z pierwszych stron gazet.  Do tego horoskop, jakaś krzyżówka. I prognoza pogody.

  Zapowiadają upały.

1 komentarz:

  1. Masz fajne pióro i ciekawe spojrzenie na rzeczywistość.
    Ponadto nieszablonowo podchodzisz do pewnych tematów - podoba mi się!
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.