środa, 10 lutego 2016

Kontra i pro


                                                               Goerlitz bewegt sich.

                                                             Goerlitz ziecht sich um.

   Grupa  protestująca przeciwko obecnej polityce wobec azylantów - ok. 800 osób, nazwa grupy Goerlitz bewegt sich. Druga grupa "Goerlitz zieht sich um " Goerlitz przebiera się" ,  uczestnicy w strojach karnawałowych,  ok. 50-100 osób. Motto grupy przebierańców "Aktives Ignorieren" - aktywne ignorowanie.
   Demonstracje przebiegły w spokoju, policjanci - sztuk 80 zabezpieczali demonstrantów. Nikt nie wchodził na trawniki. Nie wchodził na latarnie, ani nawet na fontannę.
  Polskie flagi. Grupa w kibolskim szyku, stroje sportowe. Jeden w masce zasłaniającej twarz.  Na tle zaistniałych wydarzeń polska aktywność w nich ma kibolski szyk, moim zdaniem. Żywiołowe przemówienia w niemieckim języku odbijające się od bruku i ścian kamienic powodują dreszcze. Skojarzenia.


 Goerlitz, 6-02-2016

2 komentarze:

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.