poniedziałek, 3 listopada 2014

PERESPEKTYWY Folklor właściwy czasom jakie nadeszły:


 Właściciel szrotu startuje do Rady. Łazi ten On szurając butami / kiedyś zgruchotał nogę w kostce, podobno po pijaku,  dlatego tak łazi niemrawo/, i nawija swe wizje. Nawija jednocześnie wyduszając sobie syfa na tyle głowy, poddusza go trzymając ręce za głową, i zaraz ogląda na pazurkach co wydusił. Dociska i dodusza go, niekontent z tego co wycisnął wcześniej. Mówi o przyszłości i przeszłości, co niezbędne dla zbudowania odpowiedniej dramaturgii.
 
  PERESPEKTYWY - tak mówi - PERESPEKTYWY, macie je sobie wyobrazić.
Jakie je macie teraz, mówi, jakie mieć będziecie, pomyślcie. PERESPEKTYWY ! 

K.  /ze związków/ dobrze się o nim wyraża. Sprzedał on K. silnik do Passata, i jeszcze mu go w Passacie owym zamontował. I K. jest wielce zadowolony. I nie zdarł ze K. ostatniej koszuli, i ten silnik nie kopci, i pali od pierwszego kopa.  Poprzedniki silnik K. wyzionął ducha niespodziewanie, w związku z czym K. miał "nóż na gardle", niemniej kandydat na radnego nie wykorzystał okazji na ekstra szybki zarobek. 
  W związku z tym K. twierdzi, że jest to gość w porządku, że uczciwy. Że z dobrej strony się pokazał. Kandydat dorzuca jak mantrę te swoje PERESPEKTYWY.  Żeby przemyśleć je.
  Jadąc do domu zerkam co rusz w lusterko. Wydaje mi się, że mój silnik jeszcze nie dymi...

5 komentarzy:

 1. na tym słupie symboliczny jest Pinokio

  OdpowiedzUsuń
 2. ...wielce nieapetyczny ten wpis;-( moja bujna wyobrażnia poprowadziła mnie z tym pryszczem...dalej niż bym chciała;-((( brrr Do tego obrazka pasują jeszcze...brudne paznokcie, tłuste włosy i grzebyczek w tylnej kieszeni spodni;-) No ale to wszystko nic naprzeciw tych...PERSPEKTYW ;-) Powietrze będzie czyste bo silniczki Wam pomontuje...będziesz może żałował,że jeszcze Twój nie dymi;-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PERESPEKTYW. On tak mówi. PERESPEKTYWA to pewnie coś znacznie szerszego.
   Silniczki niech nam żyją, niech nie kopcą i palą od kopa :)

   Usuń
 3. ...Jezu, to chyba...dysleksja...Tyle razy powtórzone słowo w tekscie a ja przeczyłam je PERSPEKTYWY;-) W takim razie...u mnie miałby szanse;-)))

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.