sobota, 8 października 2016

Telefonofotografia nad morzem.

Pobierowo, sierpień 2016

  Lato z hukiem zatrzasnęło za sobą drzwi. Jesień nadeszła dygocąca i zasmarkana. Piasek na plaży ostygł, a fale się podniosły. Ale ja tego nie widzę. Tu i teraz zamontowany w kieracie mogę sobie najwyżej powspominać obrazem. Zastanawiać się, czy kierat pcham ja, czy to on mnie wlecze...

  Z premedytacją korzystam z wygód, jakie zapewnia /w dziedzinie fotografii różnie rozumianej/ ciągła obecność w którejś z mych kieszeni telefonu wyposażonego w dość dobry, jak na te warunki techniczne, cyfrowy aparat. Z jeszcze większą premedytacją używam zaimplementowanego w nim Photoshopa Express, dającego w mniej niż pięć minut możliwość dość szerokiej w zakresie obróbki obrazu uzyskanego z tegoż telefonoaparatu. Sam telefonoaparat daje mi możliwość nastawienia ręcznie czasu, korekcji ekspozycji, czułości matrycy, a nawet OSTROŚCI. Ta sama operacja dotycząca ponad dwudziestomegowych plików w mojej Alfy zajmuje nieporównywalnie więcej czasu, i wymaga specjalnych okoliczności umożliwiających tych operacji przeprowadzenie. Co nie znaczy, że Alfy nie używam. Używam, ale coraz częściej do publikacji wybieram zdjęcia z telefonu. Szybciej i wygodniej. Ale nie ma tak do końca łatwo.

 Lumia z Windowsem robi fajne zdjęcia, dobrze i szybko się je obrabia, ale współpraca z usługami konkurencyjnej platformy Android jest co najmniej kulawa. Nie mogę tych zdjęć załadować na Bloggera z poziomu telefonu. Można na Fakebooka i zapewne inne podobne, ale nie na Bloggera. Stąd też moje ostatnio przesunięcie w stronę rozwiązań możliwych /F/ z tego poziomu, nad czym ubolewam. Ale jednak wolę tę platformę na której tego posta Czytelniku czytasz, w związku z tym staram się niemożliwości te omijać. Wysyłam więc zdjęcia z telefonu bezprzewodowo na kompa, a z niego już bez kłopotów tutaj. Facebooka jakoś nie trawię, choć używam. Tak więc postaram się jednak tu umieszczać to, co wyjdzie z tej fotografii najbliższej codzienności, czyli noszonej zawsze w kieszeni... :)

Pobierowo, sierpień 2016
Pobierowo, sierpień 2016
Lumia 640 + Adobe PS

screenshot Lumia 640, PS Express3 komentarze:

  1. Fajnie, że nadal na B a nie tylko na F prezentujesz- dla mnie tu bardziej dostępne do podglądania /a to już jakby "codziennik" - od lat... ;)/ Znam Potrójnego na wylot i wciąż czekam z niecierpliwością na kolejny wpis. Gratuluję! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jednak ta weryfikacja... O matko!

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.