piątek, 9 maja 2014

Czarno biały 1 maja.

Film Fomapan 400 action typ 120, aparat Druh Synchro, klatka 6x6
 Te samo miejsce i czas ten sam. Urządzenia do utrwalania obrazu rodem z epoki okazywanej na płotach. Zenit 12XP z Heliosem 44M-4 i Druh Synchro z Bilarem 65/8.
 Używałem w ostatnim czasie czeskich filmów Fomapan w czułościach 100 i 400, po założeniu filmu o czułości 100 przez pomyłkę nie przestawiłem pokrętła czułości z 400 którego używałem poprzednio na aktualne 100. Tak więc naświetlałem 100 jako 400, ale z uwagi na przekłamania Zenitowego światłomierza dokładam zawsze o dwie przysłony więcej światła, co sprawiło, że sprawa nie została ubita ostatecznie. Musiałem zastosować forsowne wywoływanie jak dla parametrów 400, co widać na obrazkach. Do tego matówka Zenita jakoś mi wyjątkowo "nie leży", co widać również ;)
 Oprócz  tych dwóch i cyfrowej lustrzanki majtał mi się na pasku PorstCRS z 55/1.4, w którym założony był Kodak Gold 200 i z niego też coś w przyszłości wrzucę.
 Tymczasem - obchody Vaclavickie na forsowanej Fomie 100 i nieostrym "Zenonie":

 

6 komentarzy:

 1. Nie narzekaj na przesłony i temu podobne rzeczy. Zdjęcia konweniują z epoką. Jakość jak na zamówienie. Patrząc na zdjęcia jestem w latach 60.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celowo założyłem czarno biały film do tego akurat aparatu. Żeby epokowo było, ale z pokrętłem czułości to się walnąłem już niezamierzenie ;)

   Usuń
 2. Klimat oddany w stu procentach tamte czasy, swietne czarno-biale fotki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, jak wspomniałem wyżej - taki zestaw musiał oddać klimat lat minionych.

   Usuń
 3. ...dałam się przenieść...bez trudu w...tamte czasy;-),zdjęcia urokliwe... Atmosfera zdjęć wyjątkowa też ze względu na modele...Czesi to jednak Czesi... ten typ humoru i podejścia do życia...dla nas nieosiągalny;-)
  Dzięki Tobie odkopałam swojego zenita 12xp, umocowałam go na statywie i...stoi prawie na środku pokoju;-)...Wygląda cudnie, ale pewnie trochę czasu minie zanim go uzbroję i wezmę ze sobą;-)
  jeszcze apropos zdjęć wyżej...szkoda,że takie małe, daj większe;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie odejście od cyfrowej sterylności, trochę niewiadomej i trochę nieprzewidywalnej :)

   Usuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.