czwartek, 20 lutego 2014

Klaustrofobia.

   Powietrze z wczoraj. Ciepłe powietrze o zapachu przegrzanej piwnicy.
 W przegródkach, w autonomiach z żelbetonu. Szufladki z podstawowymi jednostkami, klaser na życia. Rosoły, pieczenie. Ciasta wypieczone, ciasta przypalone. Stosunki małżeńskie burzliwe i szemrzące, ekspresje i wytłumienia. Rodzinne zdjęcia, kieliszki za szkłem, książki z wysyłki i gipsowe figurki. Szuranie na schodach, stukanie na półpiętrze. Zwycięstwa na olimpiadzie i sygnał z Teleekspresu. Wiercenia. Toasty. Pralki na wirowaniu i odkurzacz na wykończeniu, łożysko mu siada i słychać na klatce. Wycieraczki i kwiaty na półpiętrach wyschnięte. Zmiotki. Ci z dołu, ci z boku, ci z góry. Ramię w ramię. Głowa w głowę. Powietrze ciepłe i suche. Brak przestrzeni. Brak oddechu.
Klaustrofobia.8 komentarzy:

 1. I te olejne lamperie na PRL-u. Zawsze byłam ciekawa, kto dobiera kolory :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszędzie mazali na zielono, tu tym bardziej mnie intryguje ten niebieski... :)

   Usuń
 2. ...na mojej...nowocześniej...trochę kafli, szkła, biel...Drzwi wejściowe do..."przegródek i autonomii z żelbetonu", nowatorskie...białe, czarne z równie nowatorskimi klamkami. Zapachów prawie brak, jedzą przy obcych stołach...cisza...nie ma stosunków małżeńskich bo wracają na noc, zmęczeni...nie skorzy do...kłótni, gotowania, sprzątania...Wiercenia, toastów, i odgłosu teleekspresu...brak! Pralki słychać...w sobotę, niedzielę rano... Na 13ście mieszkań...dwa psy i jedno dziecko, którego nie słychać bo też...je przy obcym stole.Na parapetach brak...begonii i pelargonii, nie mówiąc o butach zdjętych przed wejściem do...czystej szufladki;-) Rotacja sąsiadów spora...nie warto sie przyzwyczajać...trzymamy się dwie...10tka i 12stka...od 5ciu lat;-)...niby lepiej...a gorzej;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko teraz się takie sterylne robi. Jałowe. Bez życia...

   Usuń
 3. Czar minionej epoki! :) Twoje zdjęcie przypomina mi blok po sąsiedzku, ktory na "tamte: czasy był szczytem rozmachu budownictwa: klatka ogroooooomna, biegnie dookoła, a wokół niej klaustrofobiczne klatki, mieszkania, wchodzisz i dech ci zapiera, bo przed nosem masz juz ścianę i pokoiki do tego przechodnie. szok!

  OdpowiedzUsuń
 4. I trzy pokoje plus łazienka i kuchnia na 40 metrach kwadratowych...

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz:
- jeśli masz stronę/bloga na innej platformie wybierz: "nazwa/adres URL'', gdzie w polu "nazwa" wpisujesz nazwę, w polu "URL" wklejasz adres strony/bloga. Jeśli nie posiadasz takowych - po prostu wpisz swój nick w polu "nazwa". Będzie miło zwracać się "po nazwie"
- jeśli wybierasz "Anonimowy" - na końcu komentarza wpisz swój nick.
Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona. Dzięki za wpis.